NowośćWszystkich gości :       30866

Dziś nas odwiedziło :  49

 
Zajrzyj na nasz profil na FBTemat : Historia KS „Unia” Kalety część III

Kategoria :  10) III Rzeczpospolita       Data : 2015-03-23 13:46:23

Historia KS „Unia” Kalety część III 1980 - 2000


Początek lat 90 tych przynosi wiele zmian w sferze polityki całego kraju jak i na arenie międzynarodowej, co nie pozostaje bez wpływu na także na działalność małych klubów sportowych.

W klubie „Unia” Kalety w tym czasie działały tylko dwie sekcje: piłki nożnej i tenisa stołowego. Wspominając o poczynaniach tenisistów należy wspomnieć o sezonie 1988/99, który dla tej sekcji był niezwykle udany. Drużyna uczestniczyła w rozgrywkach mistrzowskich w klasie wojewódzkiej zajmując 3 miejsce. Jednak znacznie trudniejsza stała się sytuacja sekcji tenisa stołowego na początku lat 90 tych. Wpływ na to miało wiele czynników, m. in.: brak środków transportu czy sali gdzie można by było przeprowadzać treningi. Następstwem tego było odejście z sekcji czołowych zawodników, a drużynę stopniowo zasilali zawodnicy z pobliskiej Babienicy. Kierownikiem sekcji od roku 1990 był Franciszek Jonik. Ważny dla sekcji był także sezon 1995/96, w którym nastąpiło kilka zmian organizacyjnych. W dniu 19.05.1995r. sekcja tenisa stołowego zawarła umowę

z kaletańską firmą, na podstawie której przybrała nazwę „Unia-Sekor”. Drugą zmianą było wprowadzenie 11 zespołowej grupy III ligi tenisa stołowego. W roku 1996 nowym kierownikiem i trenerem sekcji tenisa stołowego został Antoni Jeż.

W roku 1999 na prośbę kierownika sekcji Zarząd Klubu podjął uchwałę z dnia 01.08.1999 r. w celu usamodzielnienia się tej sekcji. W nazwie pozostał człon nazwy „Unia”, a cała nazwa sekcji brzmiała: Samodzielna Sekcja Tenisa Stołowego „Unia-Sekor” Kalety.

Obok sekcji tenisa stołowego, w klubie pomimo licznych problemów działała sekcja piłki nożnej skupiająca wokół siebie kaletańskie dzieci oraz młodzież. W sekcji istniały drużyny: juniorów, trampkarzy i seniorów. W roku 1990 trenerem pierwszej drużyny został Damian Jelonek. Znamienny dla Klubu był sezon 1993/94, w którym zauważono wyraźny regres piłki nożnej. Brak dyscypliny wśród zawodników i liczne kontuzje, przekładały się na niezadawalające zarząd wyniki. Poprawa wyników nastąpiła już w jesiennej rundzie sezonu 1994/95, kiedy to powrócili do gry dwaj zawodnicy naszego klubu.

Poza meczami mistrzowskimi w 1995 roku piłkarze „Unii” Kalety rozegrali kilka meczy kontrolnych i towarzyskich z następującymi drużynami: rezerwą GKS „Ruch” Radzionków, z III ligową rezerwą RKS „Raków” Częstochowa oraz goszczącą w Kaletach drużyną z Vitkowa.

W pozostałych sezonach lat 90-tych widoczna stała się duża absencja zawodników na treningach, spowodowana licznymi kontuzjami oraz odbywaniem służby wojskowej.

 

Monika Neumann

 

Ps. Powyższy tekst jest kopiowany z artykułu zamieszczonego w Biuletynie Informacyjnym Maj 2011 .

Biuletyn pobrany z " Archiwalne Biuletyny 2010 - 2014 "

http://kalety.pl/Archiwalne_Biuletyny_2010_2014-65-23.html

 

 

 Autor artykułu: Adam
Š Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety

Design www.bambynek.com