NowośćWszystkich gości :       10650

Dziś nas odwiedziło :  28

 
Zajrzyj na nasz profil na FBTemat : 650 lat minęło

Kategoria :  12) Publikacje       Data : 2015-11-10 22:24:21


 Mam przyjemność przedstawić Państwu trzy książki poświęcone naszemu miastu z "Lokalnej KuĹşni" Wydawnictwa Piotr Kalinowski z okazji 650 lecia lokacji Kuczowa.

Pierwszą z nich jest pozycja pod tytułem "Zaginiony Dokument Lokacyjny Kuczowa ".

Egzemplarz posiada 36 stron i mówi o najstarszym dokumencie potwierdzającym istnienie kuźnicy kuczowskiej .

Następną propozycją jest "Atlas Historyczny Miasta Kalety". To wydawnictwo wypełnione jest ciekawymi, historycznymi mapami z terenu naszego miasta. Począwszy od najstarszej, pochodzącej z roku 1722, a na mapie z roku 2005 skończywszy. Czytelnik znajdzie tu mapy ze zbiorów prywatnych bądź takie, które nigdy dotąd nie były publikowane w internecie. Naprawdę wartościowa pozycja, warto aby znalazła się w każdym zbiorze bibliograficznym naszych mieszkańców i nie tylko.

Można się zapoznać ze słowem wstępu autora TU.

Ponadto zapraszam gorąco do zapoznania się z treścią trzeciej książki Wydawnictwa Piotr Kalinowski pod tytułem "Dzieje Wioski Kuczów". Pozycja ta powstała staraniem Stowarzyszenia Nasze Kalety i dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach w ramach projektu "650 lat minęło ".

Ta zupełnie inna, a równocześcnie niezwykle ciekawa publikacja, omawia zawiłe losy wioski Kuczów, zwłaszcza początki hutnictwa na terenie górnego śląska. Słowo wstępu i spis treści do podejrzenia TU.

Z kolei do pobrania książki bezpłatnie w postaci PDF zapraszam TU

Osoby które lubią czytać w tradycyjnej formie zapraszam do bibliotek powiatu tarnogórskiego, w tym także kaletańskiej Biblioteki Miejskiej, do których trafiły egzemplarze okazowe.

 Autor artykułu: Adam
Š Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety

Design www.bambynek.com