NowośćWszystkich gości :       51591

Dziś nas odwiedziło :  8

 
Zajrzyj na nasz profil na FBO projekcie

W naszym codziennym zabieganym życiu nie mamy czasu zadawać sobie pytania skąd jesteśmy i skąd przyszliśmy.

 

Lecz przychodzą nieraz i takie chwile, że zastanawiamy się jak to nasze miasto i okolica wyglądała wcześniej, jak nasi przodkowie żyli, w jakich czasach ? Jak wyglądał płot sąsiada, czy w ogóle był? Jak wyglądał most nad rzeką, czy zmieniła się fasada jakiegoś budynku, czy ten lub tamten budynek gdzieś tu stał przed stu laty ? Przed dwustu?

 

Dlatego powstała strona dotycząca historii naszego miasta i okolic aby zebrać rozsypane informacje w jednym miejscu aby stanowiły podstawę wiedzy.

 

Mam nadzieje że i w niedalekiej perspektywie medium to pozwoli rozszerzyć i wzbogacić naszą wiedzę o prywatne archiwa . W przyszłości planowana jest archiwizacja w postaci zapisu cyfrowego materiałów, które są posiadane przez osoby prywatne .

 

Tu moja serdeczna prośba, aby osoby które są w posiadaniu archiwalnych dokumentów zdjęć przedmiotów i chcących podzielić się nimi przesłały informację. Kontakt do mnie znajduje się w zakładce „kontakt ". Materiały te byłyby oczywiście tylko wypożyczane na czas dygitalizowania, aby w formie cyfrowej zostawić potomnym.

 

Gdy pojawią się możliwości finansowe będziemy chcieli zainwestować w zakup profesjonalnego skanera oraz materiałów archiwizujących i opłacenie funkcjonowania niniejszej strony

W podanym odnośniku są wytłumaczone zawiłe sposoby finansowania. http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/1022489.html?utm_source=prenumerata_poradnik&utm_medium=email&utm_campaign=27.10.2014

Stowarzyszenie Nasze Kalety nie jest w OPP, a to nieco utrudnia.

 

Dopóki nie znajdę źródła finansowania tej strony wszystko będzie się działo małymi kroczkami, albowiem uważam, że warto poznawać historię. Powołam się tutaj na klasyka, jakim jest Viktor Hugo, otóż powiedział on kiedyś: „Czym jest historia? Echem przyszłości odbitym przez przyszłość, odblaskiem przyszłości rzuconym w przeszłość”. Więc wsłuchajmy się w to echo wspólnie.


 

 

 

Słowa te potwierdzają motto tej strony " Człowiek bez historii jest jak drzewo bez korzeni "

 
© Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety

Design www.bambynek.com